Konto bankowe z darmowymi bankomatami

Szukając dla siebie odpowiedniego banku, który prowadziłby nasz rachunek osobisty, powinniśmy zwracać uwagę na kilka czynników. Są to głównie opłaty i prowizje uwzględnione w tabeli,którą bank jest zobowiązany nam udostępnić.Niewiele osób interesuje jednak ta kwestia, licząc na to, że bank znajdujący się najbliżej ich miejsca zamieszkania posiada najlepszą ofertę.

Spory odsetek osób zakładających konto osobiste decyduje się na rachunek w banku, którego placówka znajduje się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Głównym czynnikiem mającym wpływ na podjęcie takiej decyzji jest bliska odległość od bankomatu właśnie tego banku. Jednak dziś większość instytucji oferuje w ramach prowadzonego konta osobistego (rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego) darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów zlokalizowanych na terenie całego kraju. Co więcej, niektóre banki gwarantują nawet bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą.

 

Dlatego szukając dla siebie rachunku bankowego powinniśmy brać pod uwagę inne czynniki, które mają także ogromny wpływ na koszty związane z naszym kontem osobistym. Do podstawowych opłat związanych z takim rachunkiem należą: opłata za otwarcie i prowadzenie konta, opłata za wydanie i użytkowanie karty, a także koszt wypłaty pieniędzy z bankomatów. Dziś bardzo łatwo możemy dokonać porównania kont bankowych korzystając z licznych narzędzi dostępnych w internecie, a nawet otworzyć rachunek bez konieczności wizyty w oddziale.

 

Jeśli zdecydujemy się na całkowicie darmowe konto osobiste typu direct, którym będziemy zarządzać przez internet, wówczas jesteśmy w stanie zaoszczędzić w ciągu roku nawet kilkaset złotych, pomijając darmowe wypłaty pieniędzy z bankomatów. Zyskamy również na bezpłatnym prowadzeniu konta i tanich przelewach internetowych. Zwykle koszt
dokonania takiego przelewu kosztuje zaledwie kilkadziesiąt groszy. Jeżeli dotychczas opłacaliśmy rachunki np. w Urzędzie Pocztowym, z internetowym kontem zyskamy na każdej jednej opłacie około 2 złotych.

 

Niestety coraz trudniej jest uniknąć opłaty związanej z użytkowaniem karty do konta. Choć banki zwykle dają nam taką możliwość – trudno spełnić warunki stawiane klientom przez te finansowe instytucje. Na szczęście miesięczny koszt użytkowania karty do konta kosztuje przeciętnego właściciela ROR-u (rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego) zaledwie kilka złotych.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *