Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Jak usunąć zapytania w BIK – wzór pisma

Szukając kredytu gotówkowego i próbując na własną rękę możemy zrobić sobie krzywdę ponieważ zbyt duża liczba zapytań negatywnie wpływa na naszą ocenę przez banki. Również zaufanie nieogarniętemu pośrednikowi może mieć podobne skutki ponieważ może nam narobić niepotrzebnych zapytań a często taka osoba wypełnia wnioski do wszystkich banków a następnie robi zapytania jeden po drugim. Nie ma jasno określonej liczby zapytań która jest dobra a która już zła jednak każdy bank sobie reguluje tą kwestę sam. Można powiedzieć, że powyżej 4 zapytań w danym miesiącu może stanowić problem a bronić przed tym się można starając się dobrze ocenić sytuację klienta i wnioskować tam gdzie szanse są największe.

Oczywiście są banki gdzie zapytania grają drugorzędną role jednak nie mając doświadczenia w procesowaniu takich tematów możemy zablokować sobie przyznanie kredytu na dłuższy czas. Każde zapytanie obniża nam punktację w bik a co za tym idzie wiarygodność kredytową w bankach i często warto odpuścić na miesiąc aby później spróbować z prawdopodobnym pozytywnym skutkiem. Rownież każdy bank inaczej podchodzi o kwestii zapytań z konkretnego okresu i są banki które biorą pod uwagę nawet ostatnie 6 miesięcy. Dlatego jeśli nieświadomie sami lub z czyjąś pomocą przekroczyliśmy liczbę zapytań i banki nam odmawiają kredytu to warto pomyśleć o czyszczeniu zapytań kredytowych z bik. Nie jest to 100% skuteczna metoda jednak nic nie tracimy a ewentualne pozytywne rozpatrzenie naszych próśb powinno pozytywnie wpłynąć na nasz raport kredytowy.

Pierwsze co wypada zrobić to ocenić ile tych zapytań jest i najprościej jest pobrać raport bik za 39zł. Możemy również spróbować pobrać darmową informację kredytową jednak trwa to do 30 dni i nie zawiera pełnych danych. Mając już raport na mailu w pdf trzeba wypisać wszystkie zapytania z konkretnych banków/firm a następnie przygotować do każdego banku/firmy pismo. Treść poniższego pisma jest uniwersalna i powinna nadać się w każdym przypadku.

 

imie i nazwisko

adres zameldowania

pesel

                            nazwa banku/firmy pożyczkowej, adres banku/firmy pożyczkowej

Wnoszę o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych i zgód marketingowych w Państwa Banku/firmie. Również wnoszę o usunięcie zapytania kredytowego z dnia ............................ i aktualizację tego faktu w bazie BIK SA. Nie doszło do zawarcia umowy dlatego wycofuje te informacje zgodnie z art.105 Prawa Bankowego, która mówi, że dane mogą być przetwarzane tylko w sytuacji kiedy są niezbędne do wykonywania czynności bankowych. W mojej sytuacji nie doszło do zawarcia umowy więc wnoszę o zaprzestanie ich przetwarzania.

W sytuacji kiedy czynności nie zostaną wykonane pozostaje mi zgłosić dany fakt do Generalnego Inspektora Danych Osobowych i innych instytucji.

podpis

 

 

W razie pytań proszę pisać Marek Kozera

787 976 915 lub kozerus@gmail.com

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *