Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Jak pobrać raport bik za darmo

Aktualizacja: BIK.pl wprowadził nową stronę pod innym tymczasowym adresem i raport jest inaczej generowany. Dalej mamy możliwość wygenerowania darmowego raportu bik jednak trzeba znaleźć tą opcję ponieważ jest ona ukryta. Cała procedura jest bardzo podobna i opisana w nowym wpisie pod linkiem http://kredyt-portal.pl/nowy-raport-bik-za-darmo.html

Do pobrania raportu bik za darmo musimy pierwsze co skierować na stronę www.bik.pl gdzie pierwsze co musimy zrobić to założyć konto na stroniei klikamy zgodnie z obrazkiem:

następnie idziemy zgodnie z krokami na stronie czyli wybieramy konto dla klientów indywidualnych. Jeśli planujemy sprawdzić bik firmowy to klikamy drugą opcję.

po przejściu pokaże nam się strona do zalogowania jednak nie posiadamy jeszcze konta więc klikamy link do rejestracji.

rejestracja jest bardzo prosta i nie trzeba się wysilać aby ją przejść jednak warto mieć ze sobą nr pesel, skan lub zdjęcie dowodu osobistego, nr konta z którego wyślemy 1zł celem weryfikacji danych osobowych i nr telefonu komórkowego na który przyjdzie sms weryfikacyjny.

Weryfikacja konta może trwać do kilku dni ze względu na to, że dane są sprawdzane. i Jeśli przejdziemy je pozytywnie to mamy kilka możliwości pobrania raportu bik.

Przy logowaniu możemy zostać poproszeni o podanie nr pesel celem dodatkowego sprawdzenia czy to my logujemy się na konto. A następnie wybieramy interesujący nas pakiet. Darmowy pobierzemy z menu ” Informacja Ustawowa”. Taki raport można pobrać za darmo zgodnie z ustawą raz na 6 miesięcy. Jednak nie będzie zawierał on punktacji tylko same dane o zobowiązaniach wraz z informacją o historii spłat.

Raport taki może posłużyć nam do sprawdzenia własnej historii i pomoże ocenić szanse na kredyt bankowy. Punktacja, której w darmowym raporcie nie ma pomoże nam w sytuacji kiedy mamy problemy ze spłatą lub kiedy mamy dużą ilość zapytań kredytowych bo takie dane też są zbierane przez BIK.

Statusy opóźnień w BIK podzielone są na kilka grup gdzie przy zaległościach od 1-30 dni pojawia się status „0” czyli wszystko powinno być na zielono. Przy zaległościach od 31-90 dni opóźnienia pojawiają się na żółto a to znak, że historia nie jest idealna i mogą pojawić się problemy z otrzymaniem kredytu gotówkowego. Na czerwono zaznaczono status 90-180 dni czyli taki gdzie niestety nie otrzymamy już kredytu bankowego i jest to bardzo zła historia. W raporcie widnieje jako „2”. Inne statusy które możemy jeszcze spotkać to „W” czyli windykacja i „OD” czyli odzyskany. Windykacja jak sama nazwa wskazuje to klient ma komornika na sobie, który odzyskuje dług a odzyskany to status w momencie kiedy dług został ściągnięty. Niestety statusy „W” i „OD” są bardzo złe i BIK przechowuje je przez przynajmniej 5 lat po czym można ubiegać się o wykreślenie takich wpisów.

 

w razie pytań zapraszam do kontaktu.

Chętnie przeanalizuje podesłane raporty i ocenie szanse na kredyt

Ekspert Marek Kozera wraz z partnerem http://pozyczkasa.pl

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *