Ile kredytu dostanę

Zastanawiasz się ile maksymalnie kredytu dostaniesz? Bank analizując sytuację potencjalnego klienta wylicza jego zdolność kredytową. Pod uwagę bierze kilka głównych czynników takich jak wysokość dochodów,wiek i co chyba najważniejsze historię kredytową, która jest gromadzona w BIK (Biurze Informacji Kredytowej).


Jak sprawdzić czy dostanę kredyt?

Aby uzyskać kredyt w banku należy spełnić kilka warunków. Do najważniejszych należy systematyczny i stały dochód (np. wynagrodzenie za pracę, emerytura, renta), odpowiednia jego wysokość oraz pozytywna historia kredytowa, na którą składają się dotychczasowe spłaty naszych zobowiązań (np. karty kredytowej, kredytu gotówkowego itp.).
Dlatego też tak ważna jest terminowa spłata wszystkich rat bankowych zobowiązań, gdyż opóźnienia w płatnościach mogą nas pozbawić możliwości pozyskania jakiejkolwiek pożyczki nawet przez kilka lat.

 

To ile dostaniemy kredytu zależy od naszej zdolności kredytowej. Aby wyliczyć jej wysokość bank bierze pod uwagę takie informacje jak: wiek kredytobiorcy, stan cywilny, liczba dzieci na utrzymaniu, status zamieszkania, miesięczne wydatki oraz inne zobowiązania wobec banków. Zdolność kredytowa i co za tym idzie poziom
ryzyka kredytowego, są podstawowymi elementami branymi pod uwagę przy udzielaniu jakiejkolwiek pożyczki przez bank. Okres badanej zdolności kredytowej głównie zależy od rodzaju oraz charakteru kredytu jaki mamy zamiar zaciągnąć.

 

Tak naprawdę nie istnieje żaden wzór dzięki któremu można by było łatwo wyliczyć ile kredytu dana osoba
jest w stanie pozyskać. Każdy bank podchodzi do potencjalnego klienta indywidualnie. Jednak składając wniosek
o kredyt przez internet, w niektórych bankach już po kilku minutach można otrzymać wstępną decyzję kredytową i poznać maksymalną kwotę pożyczki. Złożenie takiego wniosku jest bezpłatne i do niczego nie zobowiązuje. Należy jednak pamiętać, że jest to tylko wstępna decyzja i może ona ulec zmianie.

 

Oczywiście w najlepszej sytuacji są osoby posiadające wysokie dochody i pozytywną historię kredytową. Mogą się one ubiegać o nisko oprocentowaną pożyczkę w banku bez przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń, a nawet bez osobistej wizyty w placówce. Wówczas umowę kredytową dostarcza kurier, a pieniądze mogą być przelane na konto
osobiste kredytobiorcy.

Jeśli jesteśmy zainteresowani dokładnym przeliczeniem zdolności w kilku bankach to zapraszam do kontaktu z ekspertem http://pozyczkasa.pl  wystarczy zadzwonić lub wysłać sms’a a oddzwonię pod nr 787 976 915

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *