Facebook Pagelike Widget
zBLOGowani.pl
Gdzie po kredyt gotówkowy dla prezesa przy powołaniu?

Różnego rodzaju Sp Z.O.O zatrudniają swoich prezesów na podstawie powołania. Jest to odpowiednik umowy o pracę na podstawie której dostajemy wynagrodzenie. To zarząd decyduje, kto i na jak długo zostaje powołany dlatego łatwiej decydować w przedsiębiorstwie o aktualnym zatrudnieniu niż przy zwykłej umowie o prace.

Który bank akceptuje powołanie na prezesa?

Banki zazwyczaj akceptują taką formę zatrudnienia jednak bardzo często wymagają dodatkowego udokumentowania ponieważ dochodzi do częstych nadużyć. Może być wymagany wpływ na konto, zaświadczenie z ZUS o odprowadzanych składkach lub dodatkowo PIT za rok ubiegły. Poniżej banki i wymagana papierkowe wraz z krótką informacją, aktualną na marzec 2019:

  • mBank – traktowana jak umowa o prace i do udokumentowania wymagany jest najczęściej wyciąg z konta za pełne 6 miesięcy. Zaświadczenie też jest akceptowalne ale z doświadczenia analityk i tak po
  • Eurobankpowołanie na prezesa traktowane jest jak umowa o prace dlatego bank wymaga tylko 1 miesiąc zatrudnienia(oczywiście czym więcej tym lepiej). Okres kredytowana do 108 miesięcy a kwota do 150tys zł. Udokumentowanie dochodów na podstawie 3 wpływów na konto lub dostarczenia zaświadczenia o zarobkach.
  • ING Bank – akceptuje powołanie na prezesa od 1 miesiąca ale zdecydowanie lepiej mieć pełne 3 miesiące pracy. Dokumentacja jaką trzeba przedstawić to zaświadczenie o zarobkach na druku ING lub 3 pełne wyciągi wraz z oświadczeniem o dochodzie. Kwota maksymalna to 160tys zł na 96 miesięcy.
  • Santander – jak najbardziej jest w stanie podejść do tematu jednak trzeba udokumentować dochód z 3 miesięcy. Bank podobnie jak przy umowie o pracę daje kilka możliwości udokumentowania zarobków i możemy to zrobić na podstawie zaświadczenia o zarobkach za 3 miesiące + weryfikacja telefoniczna lub możęmy dostarczyć 3 wpływy wynagrodzenia potwierdzone przez bank na który wpływają + oświadczenie o dochodzie na druku Santander. Niezależnie od poprzednich wyborów bank przy tej formie zatrudnienia potrzebuje PIT za rok poprzedni. Na tej podstawie wyliczany jest dochód netto. Okres to maksymalnie 72 miesiące i kwota nawet 200tys zł.
  • Alior Bank – podobnie jak umowa o prace czyli wymagane 3 miesiące zatrudnienia. Udokumentowanie dochodu na podstawie 3 wpływów wynagrodzenia lub przy pomocy zaświadczenia o zatrudnieniu. Okres kredytowania nawet do 144 miesięcy i kwoty do 200tys zł.
  • Getin – przyjmuje dochód z powołania na prezesa. Wystarczy dostarczyć zaświadczenie o zarobkach najlepiej na druku Getin lub 3 ostatnie wpływy wynagrodzenia. Kwoty jakie są do dostania to 200tys zł na 120 miesięcy.
  • Pekao SA – prezes może wnioskować o kredyt gotówkowy na podstawie zaświadczenia o zarobkach. Wymagane jest 3 miesiące zatrudnienia a dostępne kwoty to nawet 200tys zł na 120 miesięcy. Udokumentowanie dochodu na podstawie wspomnianego wcześniej zaświadczenia jednak analityk może poprosić o dodatkowe dokumenty aby sprawdzić stabilność dochodu.
  • Raiffeisen Polbank – w tym banku aby starać się o kredyt na podstawie pełnionych funkcji trzeba dostarczyć zaświadczenie o zarobkach lub uchwałę powołania. Dodatkowo trzeba udokumentować wpływy na pełnej historii konta za okres aż 12 miesięcy i przedstawić rozliczenie PIT za rok ubiegły. Przy tej ilości dokumentów Raiffeisen jest w stanie zaproponować nawet 200tys zł na 120 miesięcy.

Czy taki kredyt jest do zrobienia?

Lista banków, które akceptują powołanie jako główny dochód może się zmienić dlatego w razie pytań proszę się kontaktować mailowo lub telefonicznie a postaram się pomóc.

Marek Kozera

kozerus@gmail.com

787976915

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *