Gdzie najlepiej pożyczyć 3000 zł

Kwota 3000 zł to dla większości z nas spora suma pieniędzy, której nie da się odłożyć z jednej miesięcznej pensji. Dlatego pożyczka na 3000 zł jest jedną z najczęściej wypłacanych zarówno przez banki jak i prywatne firmy pożyczkowe.Sprawdźmy więc gdzie najlepiej pożyczyć kwotę 3000 zł?

W banku

Każdy bank to instytucja zaufania publicznego podlegająca prawu, nad którą nadzór pełni KNF (Komisja Nadzoru Finansowego). Banki zobowiązane są działać nie tylko dla dobra własnych interesów, ale także na korzyść konsumentów. Dlatego jeśli mamy zamiar niedrogo pozyskać pożyczkę, najlepiej jest skorzystać z usług banku. Tych działa dziś stosunkowo wiele w naszym kraju – jest więc w czym wybierać.

 

Kwota 3000 zł to niewielka suma dla banku. Taką pożyczkę można pozyskać w formie kredytu konsumpcyjnego (np. gotówkowego). Szukając dla siebie najkorzystniejszej oferty tego typu pożyczki najlepiej kierować się wysokością RRSO (rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania), która uwzględnia wszystkie koszty długu, a więc oprócz odsetek (oprocentowania nominalnego) także prowizję dla banku, opłatę przygotowawczą oraz ubezpieczenie. Banki udzielają pożyczek rozłożonych na miesięczne raty.

 

W firmie pozabankowej

Decydując się na pożyczkę w firmie prywatnej należy być przygotowanym na wysokie koszty pozyskania długu. W tym wypadku mamy jednak do wyboru nie tylko pożyczki ratalne, lecz także chwilówki czyli tzw. krótkoterminowe pożyczki, które należy zwrócić w całości w określonym terminie zwykle nieprzekraczającym 30 dni. Pożyczki prywatne cechuje minimum formalności oraz wysoka przyznawalność. Ogromną zaletą jest też szybkość obsługi klienta, który jest w stanie pozyskać pieniądze nawet w kilka minut od złożenia internetowego wniosku.
Obecnie na rynku niebankowych pożyczek panuje bardzo duża konkurencja, co przekłada się również na wysokość kosztów tego typu usług. Dzisiaj można o wiele taniej pożyczyć pieniądze w parabanku niż jeszcze kilka lat temu.

 

U rodziny / znajomych

Oczywiście najtaniej możemy pozyskać pieniądze od rodziny bądź znajomych. Oprócz tego, że w ten sposób można
pożyczyć pieniądze bez kosztów, to nikt nie zapyta nas o wysokość dochodów, a także nie sprawdzi naszej historii
kredytowej. Takie rozwiązanie posiada jednak więcej wad niż można by się spodziewać. Warto pamiętać, że pożyczki są jedną z najczęstszych przyczyn rodzinnych sporów. Korzystając z pożyczki u rodziny lub znajomych narażamy się także na niewygodne pytania, jakie mogą paść ze strony pożyczkodawcy. Kolejny problem może się pojawić w przypadku konieczności przedłużenia czasu spłaty, bądź w sytuacji gdy krewny lub znajomy poprosi o zwrot pieniędzy przed ustalonym terminem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *