E-pożyczki gotówkowe

Dziś możemy korzystać z elektronicznej poczty zwanej e-mail, a także złożyć PIT poprzez system internetowy e-Deklaracje, nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że instytucje pożyczkowe dają nam również możliwość zaciągnięcia pożyczki przez internetowy e-Deklaracje. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że instytucje pożyczkowe dają nam również możliwość zaciągnięcia pożyczki przez internet. E-pożyczki dostępne są już nie tylko z komputerów stacjonarnych, laptopów oraz tabletów, ale nawet z nowoczesnych smartfonów.

Pożyczek internetowych udzielają głównie prywatne firmy pozabankowe oferując gotówkę dostępną na koncie bankowym klienta nawet w kilka minut od złożenia wniosku online. Chociaż na tym rynku spotkać możemy także inne rodzaje pożyczek, faktem jest, że właśnie pozabankowe e-pożyczki gotówkowe czyli chwilówki oraz pożyczki
ratalne na dowód
są najbardziej popularne.

 

Rynek internetowych pożyczek miały zrewolucjonizować pożyczki społecznościowe oraz bankowe kredyty
dostępne online
. Tak się jednak nie stało między innymi z powodu zbyt długiego oczekiwania na wypłatę pieniędzy. Pożyczkę w parabanku jest o wiele łatwiej pozyskać także klientom z nie najlepszą historią kredytową w BIK (Biurze Informacji Kredytowej). Takie rozwiązanie jest też bardziej elastyczne zarówno jeśli chodzi o kwotę jak i termin spłaty.

 

Największą wadą e-pożyczek udzielanych przez niebankowe instytucje jest wysoki koszt zaciągnięcia długu. RRSO czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania sięga nawet kilku tysięcy procent. Duża konkurencja na tym rynku sprawia, że klient zainteresowany taką pożyczką może jednak przebierać w ofertach oraz korzystać z licznych promocji, które proponuje już co trzeci pożyczkodawca. Najlepsze marki proponują nowym klientom pożyczkę nawet do 2500 zł całkowicie za darmo – bez żadnych kosztów i ukrytych opłat.

 

Niektóre firmy pozabankowe nie wymagają informacji o źródle oraz wysokości uzyskiwanych dochodów. Teoretycznie więc e-pożyczkę może otrzymać nawet osoba bezrobotna. Łatwość i szybkość pozyskania w taki sposób pieniędzy sprawia, że nawet wysokie koszty nie odstraszają klientów z bardzo dobrą historią kredytową, którym bank chętnie udzieliłby o wiele tańszego kredytu.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *