Facebook Pagelike Widget
Co z kredytem w Deutsche Bank po przejęciu banku przez BZWBK

W Grudniu 2017 roku dochodzi do wielkiego przejęcia w sektorze bankowym –  BZWBK przejmuje Deutsche Bank. Cała sytuacja zapowiadała się od dawna ponieważ DB wystawione było na sprzedaż od jakiegoś czasu i przecieki mówiły np. o mBanku i Millennium jako głównych zainteresowanych.Ostatecznie to BZWBK dał największą kwotę i umowa została podpisana. Obecnie trwają przygotowania do konsolidacji ponieważ jeszcze KNF musi wydać opinię a cały proces potrwa jeszcze przynajmniej rok. Dopiero w 2019 roku dowiemy się dokładnie jak to przejęcie wpłynie na cały sektor bankowy. Deutsche Bank był jednym z mniejszych banków na rynku jednak z bardzo dobrym portfelem zamożnych klientów. DB świadczył usługi w sektorze finansowym od wielu lat i zajmował się od prostych produktów typu konto do kredytów firmowych czy produktów inwestycyjnych. Praktycznie cały zostanie przejęty jednak bez działu kredytów walutowych.

Ile potrwa przejęcie i co się w tym czasie będzie działo?

Cały proces to bardzo skomplikowana sprawa ponieważ wszyscy klienci będą musieli korzystać z tego samego systemu i część dublowanych oddziałów zniknie. Te które nie przynoszą odpowiednich wyników też pewnie w perspektywie czasowej znikną. Pytanie też jest jak BZWBK podejdzie do kwestii oferty, która w Deutsche Bank była jedną z najlepszych na rynku, dodatkowo BZWBK nie współpracuje z pośrednikami gdzie DB ma bardzo dobrą renomę i jest to jeden z ulubionych banków dla pośredników. DB posiada również bardzo dużą sieć wewnętrzną tak zwaną agencyjną, która przynosi ogromne dochody dla banku sprzedając produkty kredytowe.

Co się stanie z moim kredytem w Deutsche Bank?

Tak naprawdę to nic się nie stanie. Bank po przejęciu będzie miał parę miesięcy na dostosowanie systemów jednak to nie wpłynie na żaden z parametrów ponieważ kredyt zostanie przejęty przez BZWBK i nie zmieni się nawet rachunek do spłat( marzę i produkty dodatkowe zostaną te same). Jedynie zmieni się logo i pytanie jak podejdą do systemu bankowego, który może zostać z BZWBK lub z DB ze zmienioną szatą graficzną. Nie ma się czego bać bo na rynku dochodziło wiele razy do takich przejęć i ostatnio miało to miejsce w przypadku BPH, który został w części przejęty przez Alior Bank.

 

2 komentarze

  • Szymon Napisał:

    Ten co miał kredyt dalej musi spłacać zmiana banku nic nie zmieni.

    • Marek Kozera Napisał:

      zmiana banku nie powoduje istotnych zmian i prawdopodobnie zmieni się tylko logo. Nie należy się tym przejmować bo przejęcia banków były i pewnie nieraz jeszcze będą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *