Auto na raty

Jest wiele sposobów aby kupić samochód na raty.Istnieją nawetspecjalne rodzaje kredytów, którychprzeznaczeniem jest zakup nowegoauta, ale też używanego. Czy wiesz jaki kredyt będzie najlepszymrozwiązaniem dla Ciebie? Czy wiesz jak kupić samochód na raty. Istnieją nawet specjalne rodzaje kredytów, których przeznaczeniem jest zakup nowego lub też używanego pojazdu. Nie każdy jednak wie, jaki kredyt będzie najlepszym rozwiązaniem aby sfinansować zakup auta?

Wielu kierowców w Polsce decyduje się na zakup auta na raty. I to nieważne czy jest to pierwszy samochód, czy też kolejny. Sposobów sfinansowania pojazdu za pomocą kredytu jest kilka. Możemy dokonać zakupu u dealera w salonie samochodowym, znaleźć używane auto na własną rękę i zaciągnąć kredyt samochodowy, bądź też kupić wybrany przez siebie egzemplarz w komisie samochodowym w systemie ratalnym. Wiele osób decyduje się także na kredyt gotówkowy, który przeznacza na kupno pojazdu. Każdy z wymienionych sposobów ma swoje zalety, ma też niestety i wady – jak więc najkorzystniej kupić auto na raty?

 

Decydując się na zakup nowego samochodu w salonie zazwyczaj do wyboru mamy kilka opcji kredytowych. Oprócz standardowego kredytu samochodowego dealerzy proponują mnóstwo ciekawych rozwiązań kupna nowego auta na raty. Jednym z nich jest kredyt balonowy, w którym ostatnią ratę nabywca płaci kilkukrotnie większą od
pozostałych (tzw. rata balonowa), lub przed końcem spłaty oddaje swój samochód wymieniając go na nowszy.

 

Innym rozwiązaniem jest zakup używanego samochodu ze środków pozyskanych od banku w ramach kredytu
samochodowego
. Taka pożyczka jak sama nazwa wskazuje udzielana jest na zakup auta, lecz nie tylko. Santander Consumer Bank oferuje kredyt samochodowy na kupno dowolnego pojazdu – może to być także motor, motorower, a nawet quad. W wielu przypadkach nabyty pojazd staje się dla banku zabezpieczeniem zaciągniętego kredytu. Wówczas kredytobiorca nie może sprzedać samochodu bez jego zgody do czasu spłaty całości zadłużenia.

 

 

Kupując auto na raty w komisie samochodowym wszystkich formalności związanych z kredytem dokona za nas komis. Naszym zadaniem jest jedynie wybrać dla siebie odpowiedni egzemplarz i przedstawić niezbędne dokumenty tj. dowód tożsamości oraz zaświadczenie o zarobkach – stałych dochodach. Banki współpracują z komisami samochodowymi umożliwiając im sprzedaż pojazdów na raty – tym samym znacznie zwiększając popyt.

Wiele osób korzysta z kredytu gotówkowego przeznaczając go na zakup auta, koszty rejestracji oraz na sfinansowanie obowiązkowego ubezpieczenia OC. I chociaż kredyt gotówkowy jest znacznie droższy od kredytu samochodowego ma ważną zaletę – można go przeznaczyć na zakup auta w każdym wieku. Kredyt samochodowy
natomiast zazwyczaj udzielany jest na pojazd nie starszy niż 10 – 12 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *